Činnosti firmy

Produkce a prodej ořešáků.

Našim hlavním pracovním zaměřením je produkce sadby stromků ořešáku královského ( Juglans regia L.). Roční produkce se pohybuje kolem 50 tis. stromků. Polovina čerstvě naroubovaných stromků je prodána dopěstování do ovocných školek. Zbylá část produkce je vysazována na vlastní pozemky.  Po dvouletém pěstování se stromky prodávají ve tvaru špičáku.

V současné době jsme se zaměřili i na prodej kontejnerovaných stromků dle aktuální poptávky zákazníků. V nabídce jsou jak jednoleté stromky ořešáků, tak i víceleté stromky se zapěstovanou korunkou.

Pěstujeme pouze odrůdy polopapírku. Nejoblíbenějšími odrůdami jsou: Apollo, Jupiter, Mars, Lake, Saturn, Seifersdorferský, Bohumil a Victoria z červenoslupkatých: Sychrov a Kardinál. Podrobný popis jednotlivých odrůd naleznete v sekci – odrůdy ořešáků.

Pro okrasné účely (soliterní strom) nabízíme střihanolistou (Juglans regia ´laciniata´) a červenolistou (Juglans regia ´rubra´) formu.

Přejít do nabídky »


Prodej borůvek

Dalším našim zaměřením je prodej kanadských borůvek. Sortiment námi nabízených odrůd zajišťuje dozrávání plodů během celé vegetace (pol. června až po konec září). Prodáváme otužilé keře pěstované v našich podmínkách v 2l a 5l kontejnerech.

Doplňkový prodej – drobné bobuloviny…

 

Vedle ořešáků a borůvek máme dále v nabídce lísky, šeříky a jedlé kaštany. Z drobného ovoce v keřové formě: rybízy, angrešty, ostružiny, maliny, ostružinomaliny, brusinky, zimolez kamčatský a rakytníky.

Přejít do nabídky »


Zemní práce

Doplňkovým oborem je pro nás provádění terénních úprav pozemků, zahrnující výkop inženýrských sítí, hloubení základů, drobné terénní úpravy.

Strojový park:

Bagr, bobcat E16 s roztažitelným podvozkem, se dostane do vaší zahrady brankou, která bude mít alespoň 1m šířky. Šíře lopat 30 cm, 40 cm, 50 cm a 100 cm široká hydraulicky naklápěcí svahovka.

Smykový nakladač, bobcat S570,  standartní lžíce + paletizační vidle.

Přistavění kontejneru a následný odvoz sutě či jiných materiálů zajišťujeme nákladním automobilem Renault Midlum. Užitečná nosnost 4 tuny.

Zajišťujeme dopravu materiálu do špatně přístupných míst traktorem s vlekem Case 115 + vlek ZDT.

Zajišťujeme údržbu travnatých ploch sečením nebo mulčováním (KUHN TB210).

Informace o cenách za služby na tel. +420 606 350 246.